16/1/2024

Babciu, Dziadku - Wasze zdrowie!

Lada chwila dzień babci i dziadka. Aby uczcić tę okazję, warto wznieść razem z nimi szklaneczkę brandy, koniaku bądź nalewki - za ich zdrowie i pomyślność.

Dzisiaj zaprezentujemy Wam trunki, które mają ciekawe profile smakowe i cieszą się uznaniem koneserów. Możemy dzięki temu dopasować się do preferencji naszych bliskich bądź zaskoczyć nowym, nieznanym im smakiem.

Oto nasze propozycje:

Nalewki z trójmiejskiej serii

Gdańsk - Truskawka, Rabarbar - nalewka przywodząca wspomnienia o wiośnie, dzięki połączeniu soczystej truskawki i kwaśnego rabarbaru,

Gdynia - Malina, Limonka, Mięta - słońce w butelce na pochmurne zimowe dni - połączenie orzeźwiającej mięt, limonki i letniej maliny,

Sopot - Szarlotka - jabłka w miodzie z przyprawami takimi jak cynamon i goździki - szarlotka w płynie, pyszna!

Dominikańska - Pigwowiec - nalewka dla fanów słodko-kwaśnych smaków!

Brandy

Imperial XII - VSOP Finest Brandy - dzięki starzeniu w drewnianych beczkach, płyn zyskuje ciemny, bursztynowy kolor oraz aromat suszonych owoców z kwiatowymi nutami,

Brandy Very Old - 12 years - koniak wyprodukowany z najwyższej jakości odmian winogron uprawianych w różnych regionach Gruzji; 12 lat spędził w dębowych beczkach; napitek koloru bursztynowego, w zapachu nuty wanilii i migdałów; smak jest zbalansowany z nutami dębu, o gładkiej teksturze.

Koniak

Courvoisier VSOP - trunek ten leżakuje w beczkach z francuskiego dębu przez 8-10 lat; w zapachu wyczujemy dąb i egzotyczne nuty; w smaku jest delikatny i kwiatowy, dotknie nas smak owoców, orzechów, słodkich, dojrzałych brzoskwiń, jaśminu i karmelu; możemy delektować się długim i miękkim finiszem.

Mamy nadzieję, że nasze propozycje was zainteresują i przypadną bliskim do gustu. Pamiętajcie, by w te dni odwiedzić kwiaciarnię Golden Flowers po ulubione kwiaty babci, oraz najbliższą cukiernię po pyszne ciasto!

Wszystkim babciom i dziadkom życzymy zdrowia, ciepła i radości nie tylko w ten dzień, ale i przez cały rok!

autor:
Marta Jałowiecka

Historyczka sztuki i fanka łapania wielu srok za ogon - tworzę ilustracje, robię zdjęcia, kolekcjonuję hobby. Wielbicielka torfowej whisky, stoutów i sourów wykręcających twarz.

Czytaj dalej