Przeczytaj do końca, przekonasz się co na Ciebie czeka na początku marca!
W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam historię jednej z najbardziej znanych destylarni whisky – Glenfiddich. Możliwe, że pierwszy raz próbując whisky single malt była to właśnie whisky sygnowana tą nazwą. Ona jako pierwsza wprowadziła szkocką whisky na rynek międzynarodowy.
Glenfiddich została założona przez Williama Granta w 1887 roku w Dufftown w Szkocji. William Grant, był wcześniej pracownikiem destylarni Mortlach, w której z pasją zdobywał doświadczenie przez 20 lat. Pierwsze lata pracował jako księgowy. Po niedługim czasie został jej kierownikiem.
Dla Granta to były owocne dwie dekady, jednak dla osoby, pełnej siły twórczej to było niewystarczające. Zdecydował się wykorzystać swoją wiedzę do założenia własnej destylarni. Przez cały okres pracy w Mortlach oszczędzał pieniądze, aby samemu zająć się prowadzeniem destylarni. W 1886 roku zakończył długoletnią współpracę. Oszczędności pozwoliły mu na zakup niezbędnej ziemi, materiałów i maszyn. Wraz z pomocą swoich dziewięciorga dzieci i jednego kamieniarza rozpoczął budowę destylarni. Nadał jej nazwę Glenfiddich, co w języku gaelickim oznacza Dolinę Jelenia. Po roku ciężkiej pracy, w Boże Narodzenie 1887, destylarnia rozpoczęła swoją działalność.
Garść ciekawostek o Glenfiddich:
Jeśli zainteresowała was historia tej marki i chcielibyście poznać co kryje się w ich butelkach to mamy dla was coś specjalnego! 2 marca 2024 roku zapraszamy na degustację premium z Glenfiddich. Spotkanie poprowadzi Kamil Kotarba, a ramach degustacji do spróbowania będą:
Glenfiddich 12YO
Glenfiddich 15YO
Glenfiddich 18YO
Glenfiddich IPA
Glenfiddich Fire&Cane
Glenfiddich XX
Poniżej znajdziecie link do wydarzenia, w którego opisie znajdziecie więcej informacji.
Nie zapomnijcie o odwiedzeniu nas. Jesteśmy dostępni stacjonarnie:
SOPOT al. Niepodlegości 712
GDAŃSK
ul. Gałczyńskiego 18/12 (Brzeźno)
ul. Sucha 37a (Letnica)
oraz online:
https://www.bimbeer.eu/sklep
Wpadaj również na naszego Instagrama, na który dzielimy się naszą bimbeerkową codziennością.
www.instagram.com/bimbeer.eu
Niestety nie możesz zobaczyć Bimbeerowych treści