8/1/2024

Ballantine's w polskiej kinematografii

Wyruszmy w nostalgiczną podróż do Polski lat 70., 80. i 90., by przypomnieć sobie jej atmosferę i historię Ballantine’s w naszym kraju.

Myślę, że jeszcze wiele z naszych klientów i czytelników pamięta burzliwe lata 70., 80. i 90. w Polsce – czas wielu głębokich przemian politycznych i społecznych. W tle, na początku w Peweksie, a w latach 90. na powoli zapełniających się półkach sklepowych, pojawia się Ballantine's ze swoją bogatą historią sięgającą 1827 roku. Stał się on towarzyszem Polaków w tym okresie zmian. Charakterystyczny blend szkockich whisky rezonował z pragnieniem nowych początków i celebracją nowo odkrytej wolności.

"To raj, to Ballantine’s ", czyli Ballantine’s w Polskiej kulturze.

Trunek na stałe zapisał się jako drugoplanowy bohater kilku polskich produkcji, jako pamiętny przykład wzorowego lokowania produktu.

Serial "Tulipan" 1986

Piotr Fronczewski znany również jako Franek Kimono zaprasza nas do raju. Bramą do niego były drzwi do Peweksu, a kluczem do nich dolary.

"Vabank II", 1985

Gustaw Kramer (Leonard Pietraszak) wraz z Edwardem Sztycem (Bronisław Wrocławski) piją "najlepszą whisky na świecie" w kultowej scenie z filmu Vabank II.

"Hydrozagadka" 1970

Jurek: Będziemy pili koktajl Głuszka, zdejm kapelusz.

Jola: Jurku, uspokój się!

Jurek: Czytam „Time” i „Epokę”, pijam tylko Ballantine'sa, palę Winstony, dla Ciebie mam Wintermensy zagraniczne czekoladowe cygara. Zdejm kapelusz.

Marka wpasowała się w potrzebę poznania nowych i wyrafinowanych smaków. Niezależnie od tego, czy delektowano się nią podczas kameralnych spotkań, czy też w trakcie ważnych uroczystości, whisky Ballantine's stała się synonimem zamiłowania do niebanalnych trunków.

Świętuj karnawał z Ballantine's

Ballantine’s nadal towarzyszy nam w trakcie świętowania wspólnych chwil, a zbliżający się karnawał to czas zabawy, śmiechu i tworzenia niezapomnianych wspomnień w gronie przyjaciół i bliskich. Dlatego zapraszamy do naszych sklepów Bimbeer. Znajdziesz u nas szeroki wybór whisky Ballantine’s, która jest świetna do picia solo, z dodatkiem lodu, jak i stanowić będą ciekawą bazę do drinków.

#BimbeerNaPrezydenta

autor:
Marta Jałowiecka

Historyczka sztuki i fanka łapania wielu srok za ogon - tworzę ilustracje, robię zdjęcia, kolekcjonuję hobby. Wielbicielka torfowej whisky, stoutów i sourów wykręcających twarz.

Czytaj dalej