5/6/2024

"Palce Trupa" z Kornwalii

Dead Man’s Fingers w Kornwalii

Pomysł na rum Dead Man’s Fingers narodził się w Kornwalii, a konkretnie w mieście St. Ives, w znanej okolicznym mieszkańcom restauracji The Rum & Crab Shack, serwującej owoce morza. Właściciele restauracji nie tylko pragnęli serwować morskie przysmaki, w tym ich ulubione kraby, ale też rum tworząc miejsce, w którym obecnie można skosztować ponad 100 rodzajów tego trunku. Z miłości do niego, do morza rumu swoją kroplę dodali założyciele The Rum & Crab Shack, tym samym tworząc rum Dead Man’s Fingers.

Narodziny Dead Man’s Fingers Spiced

Pomysł polegał na stworzeniu własnego, flagowego trunku lokalu Rum & Crab Shack. Pierwszym, który powstał był Dead Man’s Fingers Spiced, który został zaprezentowany na festiwalu Port Elliot, na którym cieszył się uznaniem. Od tego czasu trunek stał się rozpoznawalny do tego stopnia, że do The Rum & Crab Shack przybywają goście z zagranicy celem wypicia go w miejscu jego “narodzin”.

"Palce Trupa" czyli krabowe paluszki

Skąd wziął się pomysł na jego kreatywną nazwę? Jedną z najpopularniejszych pozycji w menu jest krab. Jego charakterystyczny wygląd, a konkretnie długie, przypominające palce skrzela nazywane są „palcami trupa”. Dawne pogłoski mówiły o śmierci spowodowanej zjedzeniem tej części skorupiaka. Nie jest to prawda, jednak co może być wystarczająco zniechęcające, to ich okropny smak.  

Dead Man’s Fingers oferuje cały wachlarz smaków, wśród których na pewno znajdziecie swoje ulubione. Są idealne do wypicia solo, z kostką lodu czy jako oryginalna baza do drinka. Poza smakiem oko przykuwa oryginalna szata graficzna, która nie pozwala na przejście obok nich obojętnie!

Próbowaliście już? Który z nich jest waszym ulubionym, którego chcielibyście spróbować?

Znajdziecie je u nas na miejscu w sklepie w:

Sopocie - Al. Niepodległości 712

Gdańsku - ul. Gałczyńskiego 18/12 (Brzeźno)

Oraz w sklepie on-line:

https://www.bimbeer.eu/sklep/dead-mans-finger-spiced

https://www.bimbeer.eu/sklep/dead-mans-finger-cherry

https://www.bimbeer.eu/sklep/dead-mans-finger-coconut

https://www.bimbeer.eu/sklep/dead-mans-finger-pineapple

autor:
Marta Jałowiecka

Historyczka sztuki i fanka łapania wielu srok za ogon - tworzę ilustracje, robię zdjęcia, kolekcjonuję hobby. Wielbicielka torfowej whisky, stoutów i sourów wykręcających twarz.

Czytaj dalej