25/1/2024

Litwo, Ojczyzno moja!

Litewski żubr na polskich stołach

W świecie alkoholi destylowanych litewska marka Stumbras wypracowała sobie niszę jako producent wyjątkowych wódek. Wielu z nas miało już okazję ich spróbować m.in. na weselach i mógł się przekonać o ich przyjemnym, delikatnym smaku. Litewska destylarnia ma w swojej ofercie kilka ciekawych propozycji m.in. wódkę z pszenicy ozimej oraz z ziemniaków (seria Distinct: Winter Wheats oraz Potato), klasyczną zbożową z kłosem czy wódki smakowe. Poza tym, znajdziemy w niej jeszcze dwie inne, intrygujące pozycje.

Nie da się ukryć, tego, że coraz częściej zwracamy uwagę na pochodzenie i jakość kupowanych przez nas produktów. Zmiany te mogą być motywowane kwestiami dotyczącymi zdrowia, ochrony środowiska i względów etycznych. Ilu nas, konsumentów, tyle powodów – między innymi dlatego coraz częściej produkty organiczne i ekologiczne widoczne są na sklepowych półkach. Podążając za potrzebami swoich konsumentów, Stumbras wyszedł z propozycją wódki Organic oraz Eco.

Produkt premium w przystępnej cenie

Stumbras Organic jest pierwszą organiczną wódką powstałą w Litwie. Do jej do produkcji została wykorzystana woda głębinowa oraz zboże pochodzące z upraw ekologicznych. Filtrowana jest z użyciem gęstego lnianego filtra i powtarzana aż pięciokrotnie. Dzięki takiemu procesowi uzyskano wódkę, której smak jest niezwykle delikatny, nie pozostawia za sobą ostrzy w gardle i na języku.

Stumbras Eco produkowany jest z wyselekcjonowanej pszenicy o najwyższej jakości, posiadającej certyfikat ECO. Wódka poddawana jest pięciokrotnej destylacji, w trakcie której przechodzi przez węgiel drzewny oraz srebro. Po nalaniu do kieliszka w zapachu wyczujemy nuty “ciasteczkowe” – kakao, wanilia, budyń, nuty gryczane. W smaku również zawita gryka, a towarzyszyć jej będą korzenne przyprawy. W odczuciu jest gęsta, niemal tłusta, a jej finisz jest bardzo delikatny. Muszę przyznać, że kompozycja tych smaków i zapachów jest intrygująca i zaskoczy niejednego konesera!

Sumbras Premium Organic + ECO
Promocja: Stumbras Premium Organic + ECO = 99,99 [kliknij]

Zrównoważony rozwój – zrównoważony smak

Wznosząc kieliszek wódki Organic lub Eco, nie tylko delektujemy się doskonałym i wyrafinowanym smakiem, ale również mamy pozytywny wpływ na nasze otoczenie. Przyszłość napojów spirytusowych leży również w zrównoważonych procesach ich powstawania, które zmieniają się wraz z naszymi potrzebami.

Wódka na wesele
Sprawdź naszą ofertę wódki na wesele [kliknij]

Zamów Stumbras Premium Organic + ECO

Teraz 99,99 zamiast 149,99

Zamów!
autor:
Marta Jałowiecka

Historyczka sztuki i fanka łapania wielu srok za ogon - tworzę ilustracje, robię zdjęcia, kolekcjonuję hobby. Wielbicielka torfowej whisky, stoutów i sourów wykręcających twarz.

Czytaj dalej