5/5/2023

Gdy Hrabia Negroni poprosi o koktajl - White Negroni

White Negroni

White Negroni czyli włoski koktajl z malinowym miodem pitnym. 

Składniki:  

30ml Wermut Cucielo bianco 
30ml Gin Caorunn Raspberry
30ml Dwójniak Mazurski - Malinowy Miód Pitny 
Suszki limonkowe

Przygotuj:

Do krótkiej szklanki wrzuć kostki lodu, wlej 30ml Wermut Cucielo bianco, 30ml Gin Caorunn Raspberry, 30ml Malinowy Miód Pitny. Zamieszaj dokładnie, udekoruj suszkami.

Historia koktajlu Negroni

Negroni to jedna z najbardziej znanych i kultowych drinków na świecie. Historia tego koktajlu sięga początków XX wieku i związana jest z jednym z najbardziej wpływowych barów w mieście Florencja - Caffe Casoni.

Legenda głosi, że w 1919 roku tamtejszy hrabia Camillo Negroni, znany jako miłośnik mocnych trunków, zamówił od barmana Fosco Scarsellego wzmocnioną wersję popularnego wermutu Americano, zamawiając dodatkowo odrobinę ginu i skórkę pomarańczową zamiast standardowego cytrynowego dodatku.

Szybko okazało się, że nowy koktajl stał się bardzo popularny wśród klientów kawiarni i niebawem zaczął pojawiać się na menu innych barów w całych Włoszech. Koktajl zyskał nazwę Negroni na cześć jego twórcy i stał się jednym z symboli kultury barowej.

W latach 20. i 30. XX wieku Negroni zyskał popularność także poza granicami Włoch, a w latach 50. i 60. trafił na stałe na menu najlepszych barów i restauracji na całym świecie. Dzisiaj Negroni jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych koktajli na świecie, a jego prosta receptura - równa część ginu, Campari i wermutu - jest niezmieniona od ponad stu lat.

Kup teraz:
Gin malinowy - Caorunn Rapberry
CAORUNN + 2X TONIC = 89,99zł
Cucielo Bianco Vermouth wermut wermuth
Cucielo Bianco - 99,99
Miód pitny malinowy Dwójniak Warmiński
Dwójniak mazurski - 36,99zł

#BimbeerNaPrezydenta

autor:
Piotr Zeszutek
Ojciec, kapitan, kolega. Codziennie szuka drogi, w której hasło #BimbeerNaPrezydenta stanie się faktem.

Czytaj dalej