5/5/2023

Casanova podbija Chile – ekologiczny biznes

Eliseo Casanova nabył posiadłość Batuco i Beautiful valley w dolinie Itata. To właśnie tutaj zaczęły się spełniać jego marzenia.

W ślady ojca poszedł jego syn, Aldo, który przeniósł się do Chile i zaintrygowany wyjątkową pogodą do uprawy winorośli w regionie Maule, kupił własną posiadłość Purisima. Lata później dołączył do niego kolejny w dynastii syn, Hugo Eliseo. Kontynuując pasję do wina, która wykracza poza standardy zaczęli wprowadzać nowe technologie winifikacji i ulepszyli systemy produkcji winorośli.

Filozofia rodziny Casanova znajduje odzwierciedlenie w jakości i elegancji produkowanego wina. Opiera się na bliskich relacjach, które zbudowali z swoimi klientami. W każdym winie szukają idealnej równowagi struktury, owoców i dojrzewania w beczce, oferując portfolio produktów dla różnych konsumentów i wykrywając ich preferencje. Wina rodziny Casanova można znaleźć na światowych rynkach. Zawsze są utożsamiane z rodzinnymi wartościami, które są kontynuowane od dziesięcioleci.

Można tutaj dostrzec małą korelację między naszymi rodzinami Zeszutek-Casanova. Być może nasza rodzina dopiero zaczęła zapisywać się na kartach historii, ale od samego początku motywem przewodnim jest bliska relacja z klientami i opierając się na ich preferencjach.

Na koniec kilka faktów z produkcji win Casanova:

  • Tylko naturalne produkty
  • Woda użyta podczas produkcji jest poddawana recyklingowi w przemysłowej oczyszczalni pozostałości płynów, które są następnie wykorzystywane do nawadniania winnic
  • Do 70% win Casanova używa się ekologicznych butelek, które są lżejsze i zmniejszają emisję CO2, zarówno podczas produkcji, jak i transportu
  • W winnicach Casanova nie używa się chemikaliów do zwalczania chorób roślin
  • Irygacyjny system wydobycia wody (nie mechanicznie) pochodzi prosto z gór Andów

Czy wiecie skąd do Sopotu przybyła rodzina Zeszutków?

autor:

Czytaj dalej