5/5/2023

Kacper i Bartek w Piwnicy Rajców

Piwnica Rajców to restauracja i browar znajdujące się w samym centrum Gdańska na Długim Targu 44. To niesamowite miejsce sięga historią XV wieku, ale o tym możecie przeczytać na stronie restauracji. My skupimy się na tym, co z naszego punktu widzenia najistotniejsze - browar restauracyjny.

Soczysta piana

Te liczby robią wrażenie - warzelnia

Niby tylko restauracja i zwykły browar, ale po Łukaszu widać było zajawkę i pasję do tego miejsca, a ma czym się pochwalić.

Posiadamy 10 zbiorników o pojemności 2400 litrów i 10 zbiorników po 1200 litrów, do tego wybicie warki i kadź filtracyjna obie o poj. 1200 litrów, a do tego mała fermentownia na 6000 litrów i to nie wszystko...

Co ciekawe... piwa w Piwnicy Rajców są wypychane z tanka za pomocą azotu!

Najważniejsze jest piwo

Piwnica Rajców w stałej ofercie ma 4 style piwa: Lager Wiedeński, Pils, APA i Porter Bałtycki. Do tego wszystkiego zawsze są 2 piwa eksperymentalne, które od czasu do czasu wracają do oferty.

W menu restauracji klienci mogą sobie zamówić deskę degustacyjną, która jest absolutnym hitem i ciekawym rozwiązaniem do spróbowania aktualnej oferty. Szczególnie dla niezdecydowanych :)

Belgian Blond z Piwnicy Rajców

Weekend z Piwnicą Rajców

Jak przystało na lokalnych patriotów zamówiliśmy do Brzeźna i Sopotu po kegu z Piwnicy Rajców. Świeżego piwka nie będzie za dużo, bo tylko po 20 litrów, ale jeśli piwo Wam zasmakuje to z chęcią powtórzymy akcję. W Sopocie do nabycia Black IPA i Pils, a w Brzeźnie APA i Witbier. Weekend z Piwnicą Rajców zaczynamy w piątek, 16 kwietnia!

W tym miejscu pragniemy podziękować Łukaszowi za zaproszenie i cieszymy się, że w naszym regionie są ludzie z taką zajawką do piwowarstwa. Jak widzicie, browar restauracyjny nie musi być sztampowy, dlatego wszystkim serdecznie polecamy gdańską Piwnicę Rajców!

Do zobaczenia!

Kacper, Łukasz i Bartek
Piwnica Rajców
Piwnica Rajców
Piwnica Rajców
PIwnica Rajców
Piwnica Rajców
Łukasz Mila, Piwowar z Piwnicy Rajców

autor:

Czytaj dalej