18/5/2023

Glenfiddich Grand Yozakura - Uwiecznij okazję

Grand Yozakura, czyli luksusowa seria Grand

Grand Yozakura to najnowszy dodatek do serii, która zawiera także Glenfiddich Grand Cru, whisky dojrzewającą przez 23 lata w amerykańskich i europejskich beczkach dębowych, a następnie finiszowaną w beczkach po francuskich winach cuvée; Glenfiddich Gran Reserva, łagodnie leżakującą przez21lat w europejskich i amerykańskich beczkach przed ostatnim rozkwitem w beczkach po karaibskim rumie; oraz Grande Couronne, 26-letnią szkocką whisky dojrzewającą w amerykańskich i europejskich dębowych beczkach, a potem finiszowaną przez dwa lata w skrupulatnie wyselekcjonowanych beczkach po francuskim koniaku.

Luksusowa seria Glenfiddich Grand
Luksusowa seria Glenfiddich Grand

Dlaczego Grand Yozakura?

POTENCJAŁ: 

Wartość globalnego rynku 28-35YO szkockich i japońskich whisky (single malt&blended) wyniosła w 2021 roku ponad 154mln dollarów i urosła o 26% w stosunku do okresu sprzed pandemii (2019) wg IWSR.

JAPOŃSKIE WHISKY PRZEŻYWAJĄ SWÓJ RENESANS:

Rośnie liczba nowych marek oraz wariantów, a sama kategoria rozszerza swą dostępność, buduje świadomość oraz edukuje odnośnie jakości płynącej z japońskiego rzemiosła tworzenia whisky. 

CHCEMY WYJŚĆ NAPRZECIW ROSNĄCYM WYMAGANIOM NASZYCH KLIENTÓW:

Coraz więcej naszych klientów oraz konsumentów chce produktów z najwyższej półki, gdzie głównym czynnikiem zakupu jest wyjątkowa jakość produktu połączona z niezwykłą historią i opakowaniem wyrożniającym produkt na półce. 

Glenfiddich 29YO Yozakura

Glenfiddich 29YOdojrzewał w beczkach z amerykańskiego i europejskiego dębu, na następnie był finiszowany w niezwykle rzadkich beczkach po japońskim trunku Awamori przez 6 miesięcy. Nasz Malt Master, Brian Kinsman użył zaledwie 25 beczek po Awamori, aby storzyć tę limitowaną edycję, która dostępna będzie w zaledwie 21 krajach.

Aromat

Intensywne, dojrzałe owoce i karmelizowane migdały. Wspaniałe, bogate noty dębowe ze szczyptą cynamonu i charakterystycznym ziołowym akcentem.

Smak

Relaksujące warstwy palonego dębu, kremowego, waniliowego toffee i aksamitnej taniny. Sporadyczne akcenty pikanterii i sorbetu cytrynowego, z chrupiącym zielonym jabłkiem i rozgrzewającymi ziemistymi nutami. 

Finisz.

Długotrwały dąb

ABV: 45.1%

Święto kwitnących wiśni - Yozakura
Święto kwitnących wiśni - Yozakura

Czym jest awamori?

Awamori jest rodzajem trunku alkoholowego destylowanego z ryżu długoziarnistego. Jest on produkowany na Okinawie, co nadaje mu własną tożsamość geograficzną i regionalny charakter ciągnącego się przez 100 km archipelagu wysp w południowej części Japonii. 

Awamori jest rozpowszechnione w całej Azji i zazwyczaj jest starzone w tradycyjnych glinianych garach. 

Starzenie Awamori w beczkach jest rzadkie, niszowe i zazwyczaj odbywa się jedynie w małych partiach. 

Yozakura

Grand Yozakura nawiązuje do Hanami –japońskiego “święta kwitnących wiśni”,kiedy docenia się piękno zmieniającej się przyrody dzięki kwiatom wiśni (sakura). To czas pełen optymizmu, a jednym z najlepszych sposobów na doświadczenie piękna tego wyjątkowego japońskiego święta jest podziwianie iluminacji po zmroku. W Japonii tradycja podziwiania ulotności kwitnienia określana jest jako Yozakura, czyli “nocna sakura”. 

Oprawa Glenfiddich Grand Yozakura
Oprawa Glenfiddich Grand Yozakura

Oprawa - opakowanie

Opakowanie Grand Yozakura jest ucieleśnieniem spotkania dwóch kultur Zawiera charakterystyczną ilustrację, stworzoną przez japońską artystkę June, która czerpie z japońskiej kultury i krajobrazów Butelka zawiera szyte na miarę zamknięcie oraz tradycyjny wiersz nadrukowany na specjalnie zaprojektowanym materiale zewnętrznym.

June jest japońską ilustratorką, która w swoich pracach przedstawia piękno japońskiej kultury i krajobrazów Pracowała nad wieloma projektami, takimi jak okładki powieści i książek o historii Japonii Otrzymała główną nagrodę w 10 edycji konkursu Adachi Contemporary Ukiyo e Awards w 2018 roku i była nominowana w konkursie Book Cover Illustration Competition vol 19 przez Gallery House MAYA w 2019 roku Jej prace były także nominowane w 2021 roku, w ramach 7 edycji Tokyo Book Jacket Illustration Competition

Zamów Glenfiddich 29YO Grand Yozakura

Cena: 9900,00zł

Glenfiddich 29YO Grand Yozakura
Glenfiddich 29YO Grand Yozakura
autor:
Piotr Zeszutek
Ojciec, kapitan, kolega. Codziennie szuka drogi, w której hasło #BimbeerNaPrezydenta stanie się faktem.

Czytaj dalej