5/5/2023

Przebadaj swoje jaja!

Jak sama nazwa wskazuje, chodzi o zapuszczenie wąsów w listopadzie. Zaczęło się w 2003 roku kiedy Travis Garone i Luke Slattery po raz pierwszy namawiali kolegów do zapuszczania wąsów w ramach akcji dla lokalnej fundacji. Kilka lat później dołączyli do nich mężczyźni z 22 krajów, natomiast w Polsce Movember rozpoczął się na dobre w 2014 roku dzięki fundacji „Kapitan Światełko”.

Zapuść wąsa!

Celem jest zapuszczenie wąsów, aby zwrócić uwagę na problemy z którymi borykają się mężczyźni. Zapuszczenie wąsów, ma sprowokować do rozmowy na temat męskiego zdrowia i zachęcenie do badań. Ale pogadajmy po męsku, przede wszystkim idź na badania, zapuszczanie wąsów nie jest najważniejsze. Ideą tej akcji jest zadbanie o swoje zdrowie. Dlatego nie musisz zapuszczać wąsów, ani golić brody żeby uwydatnić wąsy. Za to nie zapomnij odwiedzić swojego urologa.

Mężczyźni do lekarza nie chodzą.

Powiedz o akcji swoim kumplom od piwa, z pracy czy w członkom rodziny, po prostu daj znać o tym komu się da. Nagłaśnianie tej akcji pomaga łamać stereotypy, że mężczyźni do lekarza nie chodzą i pozwala im to przełamać pierwsze lody. Raporty mówią jasno, że mężczyźni o wiele częściej, niż kobiety zaniedbują swoje zdrowie poprzez złą dietę i negatywny tryb życia dla ciała i duszy.

Reguły gry - Movember

Zadbaj o swojego faceta!

Zagoń widłami swojego partnera na badania. Jeżeli to czytasz, a nie jesteś mężczyzną wciąż możesz uczestniczyć w akcji. Są outfity, gdzie głównym motywem są wąsy, które również mogą być powodem do rozmów o męskim zdrowiu. Jeżeli masz w swoim gronie ważnego mężczyznę, przekonaj go do badań gdyż faceci sami z siebie, niestety rzadko chodzą do lekarza.

Konsultacje dla mężczyzn.

W czasach lockdownu możecie skorzystać również z pomocy online Mental Health Helpline, która pozwala na umówienie się z ekspertem. W listopadzie na hasło “Movember2020” dla mężczyzn cena konsultacji wynosi 180 zamiast 230 zł. Konsultacja odbywa się za pomocą platformy i jest anonimowa. Medyczna Gdynia dołączyła do akcji, placówka znajduję się na ul. Władysława IV 59 p.II, 81-384 w Gdyni. W dniach 14, 21, 28 listopada można skorzystać w konsultacji lekarskich i badań USG.

Więcej informacji znajdziecie na https://www.movember.pl/placowki

Organizatorem kampanii Movember Polska jest:

Fundacja Kapitan Światełko

ul. Józefa Lompy 41, 41-806 Zabrze

KRS: 0000493450

PL 76 1750 0012 0000 0000 2318 1541

autor:

Czytaj dalej