5/5/2023

Ciiiii...mam dla Ciebie sekret!

Ukryty skarb z pionierskiej destylarni Longmorn

Poznaj 18-letni single malt Longmorn, poddany podwójnemu procesowi leżakowania w beczkach z dębu amerykańskiego (typu hogshead). Niesamowicie gładki, z nutami mango i toffi, które uzupełnia dojrzała, soczysta gruszka i odrobina dębiny.

Limitowana kolekcja whisky single malt

Poznaj pierwszą taką kolekcję w historii Pernod Ricard, stworzoną jako odpowiedź na potrzeby osób, które traktują whisky jako lokatę kapitału.

W kolekcji są takie skarby, jak ostatnie butelki whisky pochodzące z nieistniejącej już destylarni Caperdonich, licząca sobie ćwierć wieku i zabutelkowana z mocą beczki whisky z Longmorn, trzy ponad dwudziestoletnie whisky z Glen Keith czy rzadko spotykane w świecie single malt butelkowania z Braes of Glenlivet w wieku: 25, 27 i aż 30 lat.

Warto wiedzieć, że wartość kolekcjonerskich butelek whisky wzrasta powyżej poziomu inflacji. W niepewnych czasach to gwarancja wzrostu włożonego kapitału.

Poznaj pełną ofertę dla kolekcjonerów dojrzałych trunków

LONGMORN
LONGMORN

Pionierska destylarnia, która dorobiła się statusu jednego z najlepiej strzeżonych sekretów Szkocji. Ulubiona whisky gorzelników i ekspertów. Malt o wyjątkowej gładkości i głębi smaku, z wyraźnymi nutami toffi.


CAPERDONICH
CAPERDONICH

Wyjątkowe wypusty z nieistniejącej już destylarni. Drugiej takiej nie będzie! Smak pełen dojrzałych owoców z sadu, składających się na słodkiei wielowymiarowe single malts.

GLEN KEITH
GLEN KEITH

Destylarnia w Speyside, do której przyjeżdżają znawcy, aby uczestniczyćw szkoleniach. Pierwszy oficjalny wypust w nowym stuleciu. Jedwabiście gładka kwintesencja stylu Speyside, pełna soczystych nut letnich owoców.

BRAES
BRAES

Jedna z najwyżej położonych destylarni w Szkocji. Oficjalna premiera whisky powstającejna bazie najczystszej wody z ujęcia Preenie, znajdującego się ponad trzy kilometry w głąb wzgórz Braes. Niesamowicie gładka i dobrze zbalansowana whisky, pełna nut owoców tropikalnych.

Zainwestuj w szkocką whisky

kliknij i wyślij e-mail

Więcej o Secret Speyside
autor:
Piotr Zeszutek
Ojciec, kapitan, kolega. Codziennie szuka drogi, w której hasło #BimbeerNaPrezydenta stanie się faktem.

Czytaj dalej