2/10/2023

Krystaliczna czystość "Szarej Gęsi"

Wszyscy dobrze wiemy, że Polska to kraina płynąca miodem, mlekiem i... wódką! Trunek ten jest wręcz wpisany w historię naszego kraju. Pijemy go w różnej formie, w różnej postaci, w różnym smaku. Czasem wydaje mi się, że mamy więcej pomysłów na stworzenie wódki, niż na polski program kosmiczny... Dziś jednak zajmiemy się wódką jedyną w swoim rodzaju, która zapewni kosmiczne doznania kubek smakowych.

GREY GOOSE® to wynik pełnego skupienia w pracy przy stworzeniu francuskiej wódki innej niż wszystkie. W każdej butelce GREY GOOSE zawarta jest esencja najlepszych składników z Francji - miękka pszenica ozima z Pikardii i okolic oraz czysta woda źródlana z Gensac w regionie Cognac. Wyraźnie odznacza się tutaj lekkość i swoboda picia, zarówno solo jak i w koktajlach. Ekskluzywny proces pięciostopniowej destylacji mistrza piwnicy François Thibault sprawia, że wódka ta jest lekka i słodka, a zapachem przywołuje kwiecistą łąkę i zboża.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej od samego producenta, zapraszamy na krótki film, który przybliży wyjątkowość Szarej Gęsi - https://youtu.be/uo9vU-3txhM


Nie zostawię was jednak z samą paplaniną - podzielę się przepisem na niezwykle prosty, ale smakowity koktajl kawowy na bazie GREY GOOSE!

Czego będziemy potrzebować:

  • 45ml wódki GREY GOOSE®
  • 30ml świeżego espresso
  • 20ml likieru kawowego
  • szczypta soli (dosłownie ociupinkę!)
  • ziarenka kawy do dekoracji, wedle uznania

Dodajemy wódkę, espresso, likier kawowy i sól do szejkera. Następnie wstrząsamy wszystko energicznie i przelewamy do naczynia, najlepiej koktajlowego kieliszka. Całość dekorujemy ziarenkami kawy i podajemy.

Koktajl znakomity na chłodne wieczory, a właśnie takie chyba nas teraz czekają...

Trzymajcie się ciepło i do następnego!

Dałeś się już porwać gąsce?

Koniecznie daj znać i wpadaj do sklepu po więcej!

gę gę?
autor:
Piotrek Majewski
Bimbeerkowy człowiek orkiestra. Wszystko w kosmosie ma swoją historię, którą z chęcią ci opowie. Spec od kąkuterów i technologii, samozwańczy pisarz.

Czytaj dalej