6/11/2023

Ahoj, piraci - Bumbu na pokład!

Powracamy do Was po krótkiej przerwie, pełni sił i wigoru (choć pogoda zdaje się sabotować ten dobry humor!), aby poopowiadać Wam co nieco o jednym z najbardziej znanych rumów na świecie - Bumbu!

Historia tego zacnego trunku sięga aż XVI wieku, kiedy to pierwotna receptura ujrzała światło dzienne i szum morza. Jego nazwa - Bumbu - wzięła się z ojczystego języka mieszkańców Karaibów, która oznaczała "wszystko w porządku". Sama nazwa zatem już zdradza nam, że nie zawiedziemy się na tym, co wyleje się z butelki! Producenci pozostali wierni ideałom i po dziś dzień działają zgodnie z oryginalną recepturą, nie dodając do składu żadnych konserwantów ani sztucznych substancji.

Bumbu Original, czyli produkt flagowy marki jest starzony w beczkach z białego dębu amerykańskiego przez okres od 15 do 18 lat. Proces ten nadaje rumowi bogaty i gładki charakter. W aromacie - słodki, owocowy, wyraźnie karmelowy, a uważne nosy z pewnością wyczują tam owoce tropikalne i cynamon. W smaku - przyjemna i gładka owocowa słodycz z dodatkiem karmelu, przeplatane wanilią i przyprawami korzennymi.

Bumbu Cream to propozycja dla wszystkich, którzy lubią delikatne i kremowe trunki. Panamski rum w połączeniu z nutami kokosa, kardamonu, mięty i cynamonu tworzy mieszankę wyjątkową na każdą okazję. Szczególnie polecamy barmanom (tym mniej i bardziej profesjonalnym!) do produkcji wyśmienitych koktajli czy drinków. Cała impreza będzie oczarowana! Psssst - od siebie polecam dodać kapkę do kawy ;)

Bumbu XO, bo tak nazywa się trzeci i ostatni z tej serii trunek, to rum starzony w beczkach po bourbonie. To jednak nie wszystko - chwilę po wyjściu z bourbonowej beczki całość ląduje w kolejnej beczce - tym razem po sherry, z białego dębu. Wysokopijalna odmiana tego rumu zapewni udane wrażenia smakowe na długie godziny. Aromat wanilii, toffi i wyprażanego dębu, w smaku zaś kawa, pomarańcza i pikantne przyprawy.

Wszystkie trzy specjały znajdziecie, a jakże - na fregacie zwanej Bimbeer! A że stoi w trzech różnych portach... Ty wybierzesz, gdzie chcesz zaopatrzeć swoich kamratów!

Do następnego, piraci!

To jak będzie? Płyniemy tę samą łajbą, arr?

Złap swoją buterkę, szczurze lądowy!

ARRRRR!
autor:
Piotrek Majewski
Bimbeerkowy człowiek orkiestra. Wszystko w kosmosie ma swoją historię, którą z chęcią ci opowie. Spec od kąkuterów i technologii, samozwańczy pisarz.

Czytaj dalej