21/9/2023

Dewar's 8YO - kwintesencja smaku w trzech aktach

Gdy w 1846 roku John Dewar prowadził mały sklep handlujący alkoholem z pewnością nie spodziewał się, że odniesie wielki sukces na rynku alkoholi mocnych, a jego nazwisko popłynie w świat razem z pełnymi trunków beczkami.

John Dewar & Sons Ltd., bo tak nazywała się prowadzona przez niego rodzinna spółka mieściła się w Perth w Szkocji. To co czyniło tę destylarnię tak popularną i szanowaną była gwarancja jakości, sygnowana nazwiskiem rodziny. Na tamte czasy niesamowicie odważna, ale i honorowa decyzja.

Z destylarni rodziny Dewarów wypłynęło mnóstwo cudownych trunków, które po dziś dzień podbijają świat i uważane są za najlepsze w swoim gatunku. My skupimy się dziś na trzech konkretnych blendach w trzech różnych stylach - japońskim, karaibskim i portugalskim! Każda z nich spędziła osiem lat, odpoczywając i nabierając sił w beczce, jednak wszystkie trzy, choć z pozoru przecież mające takie same historie – mają całkiem różne zakończenia.

Dewar's 8YO Caribbean Smooth to whisky, która przeniesie Cię w rejony piaszczystych plaż, palm i tropików. Dzięki sześciu miesiącom spędzonym w beczkach po karaibskim rumie jej finisz jest delikatny, słodki, o wyraźnym aromacie tropikalnych owoców, karmelu i herbatników. Idealny wybór kiedy bardzo, bardzo chcesz opalać się w pełnym wyspiarskim słońcu, ale akurat nie masz po drodze...

Dewars 8YO Japanese Smooth jest niezwykle gładkim trunkiem, który kształtował swój profil smakowy w trakcie półrocznego urlopu w beczce z japońskiego dębu o wdzięcznej nazwie Mizunara. To właśnie wtedy whisky nabrała wyraźnego aromatu drzewa sandałowego, miodu i kwiatów. Połączenie Szkocji i Kraju Kwitnącej Wiśni zamknięte w butelce.

Dewars 8YO Portuguese Smooth z kolei jest trunkiem zgoła odmiennym smakowo od swoich braci (sióstr?). Finiszowana przez cztery miesiące w beczkach po rubinowym porto a następnie butelkowana, by przykryć kubki smakowe aromatem dobrego wina. Morela, melon i wiśnia w asyście miodu wrzosowego to idealne połączenie zwłaszcza na jesień, kiedy za oknem dogorywa jeszcze słońce.

Koniecznie podziel się z nami swoją opinią! A my czekamy na ciebie w sklepach stacjonarnych, gdzie skorzystasz z naszej wyjątkowej promocji - za zakup dwóch dowolnych butelek zapłacisz 130 złotych!

Do zobaczenia!

A Ty? Masz już swojego faworyta?

(pssst, naszym jest karaibski...)

do sklepu!
autor:
Piotrek Majewski
Bimbeerkowy człowiek orkiestra. Wszystko w kosmosie ma swoją historię, którą z chęcią ci opowie. Spec od kąkuterów i technologii, samozwańczy pisarz.

Czytaj dalej